Kancelaria Adwokacka - zespół
image 9

W jaki sposób odzyskać odszkodowanie po nieudanym zabiegu kosmetycznym?

Aktualnie zabiegi medycyny estetycznej są dostępne nie tylko w klinikach lekarzy medycyny estetycznej, ale praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Co więcej w swojej praktyce spotkałam się z sytuacją w której moja Klientka przeprowadziła zabieg w Gabinecie Kosmetycznym, któremu Przedmiot Działalności Gospodarczej (PKD) było najbliżej do salonu kosmetycznego pod nazwą usługi fryzjerskie.

Należy jednak odnotować, iż zdarzają się sytuacje, że zabiegi są przeprowadzane przez osoby, które nie posiadają odpowiedniego wykształcenia, a także wiedzy praktycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej, tak popularne w dzisiejszych czasach, to m.in. botoks, powiększanie ust, mikrodermabrazja, depilacja laserowa, lifting.

Niestety niejednokrotnie zdarza się, że zamiast wyglądać pięknie po zabiegu, Panie muszą zmierzyć się z nieoczekiwanym, niechcianym ich skutkiem w postaci – poparzenia, odrętwienia, zasinienia, martwicy skóry, grudkami pod skórą, czy też nawet miejscowym paraliżem. To jedynie przykłady powikłań jakie mogą nastąpić po nieumiejętnie wykonanym zabiegu.

Proszę w tym momencie, abyście się Panie nie dały zwieść, że „tak być powinno”, „że jest to normalne, czy typowe”. W takiej sytuacji należy jak najszybciej podjąć leczenie.

Czy można dochodzić odszkodowania za wyrządzoną szkodę? Oczywiście TAK. Zwrotowi wówczas będzie podlegać koszt wykonanego przez kosmetyczkę zabiegu, ale także koszt podjętego leczenia.
Co więcej, można również żądać zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, które ma zrekompensować cierpienie fizyczne oraz cierpienie psychiczne.

Najważniejsze jest to, abyście Panie wiedziały, że nie jesteście pozbawione ochrony prawnej, a kosmetyczka poniesienie w takiej sytuacji nie tylko odpowiedzialność cywilną, ale może także odpowiadać karnie. Uszkodzenie ciała bowiem powyżej 7 dni wyczerpuje znamiona czynu zabronionego z art. 157 § 2 kk.

Nasza Kancelaria Adwokacka współpracuje z lekarzem medycyny estetycznej Agnieszką Jabłko, która posiada duże doświadczenie w pomocy osobom, które zostały pokrzywdzone w efekcie nieudanego zabiegu medycyny estetycznej.

Jeżeli jesteście Panie zainteresowane pozyskaniem więcej informacji na temat możliwości uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia za doznaną szkodę, serdecznie zapraszam do kontaktu pod numerem tel. 728 377 770 lub 666 088 266.

Facebook
Instagram
TikTok
LinkedIn

OSTATNIE WPISY

follow us

LinkedIn